Zaujímavosti

Čo nesmie túto jar chýbať vo vašom šatníku?

Tiež sa tešíte na teplé slnečné lúče, ktoré vás na jar zahrejú na tele i na duši? A chcete ich privítať v novom a sviežom outfite?

 

Rozhodli ste sa pretriediť šatník a teraz nemáte čo na seba? Alebo ho chcete len rozšíriť o niekoľko nových slušivých kúskov? V každom prípade máme pre vás niekoľko skvelých tipov, ktoré by tento rok nemali nikomu uniknúť. Aký je lepší čas na obnovu šatníka ako na jar?

Farba roka

Viva Magenta

Viete, že farbou roka 2023 je Viva Magenta, ktorá je akýmsi prechodom medzi červenou a fuchsiovou? Bude svedčiť každému, kto sa nebojí experimentovať, je výrazná a pritom stále prirodzená. Vyjadruje silu, odvahu a podporuje optimizmus a dobrú náladu. Chcete tiež vyskúšať jej hravé odtiene?

 

 

Tričká na jar

Na jar je ľahké experimentovať s farbami. Celá príroda nimi hrá, kvety kvitnú a jarná zeleň oživuje všetko okolo nás. Práve preto možno aj vy budete chcieť zažiariť v odvážnejších a veselších odtieňoch. Vyberte si pohodlné a príjemné tričko, v ktorom sa budete cítiť príjemne po celý deň.

 

Jarné bundy

Na jar môže byť slniečko stále roztopašné a počasie je často veľmi rozmarné. Preto je dôležité mať na pamäti, že aj keď je popoludní teplo, v okamihu sa môže ochladiť alebo dokonca začať pršať. Nezabudnite si zaobstarať ľahkú jarnú bundu, ktorá vás ochráni pred nepredvídateľným počasím alebo aj zahreje.

 

Mikiny na jar

Na jar môžete počas teplejších dní nosiť namiesto bundy mikinu, len sa uistite, že je dostatočne teplá a neprefúkne. Na druhej strane, počas chladnejších dní si oblečte viac vrstiev a na mikinu pridajte bundu. V tomto prípade vám postačí ľahšia mikina. Ak však chcete, aby vás príjemne hriala, vyberte si takú, ktorá má počesanú vnútornú stranu.

Jarné nohavice – plátené aj džínsy

Plátené nohavice sú na jar skvelou voľbou. Sú pohodlné, príjemné, no zároveň elegantné a štýlové. Môžete ich nosiť aj ako súčasť elegantného business outfitu. Džínsy sú nepostrádateľnou súčasťou vášho šatníka. Dajú sa zladiť prakticky s akýmkoľvek štýlom obliekania, sú pohodlné, ležérne aj elegantné. Zadovážiť si ich môžete v rôznych strihoch a dĺžkach, takže vždy perfektne padnú na telo.

 

Jarná obuv

Na jar si už môžeme schovať topánky s kožušinkou a obuť si voľnejšie a štýlovejšie topánky. Obľúbené sú na jar tenisky a poltopánky, v závislosti od počasia buď kožené, alebo plátené. Pre tých, ktorí často chodia do prírody, je vhodná treková obuv, ktorá si spoľahlivo poradí aj s nejakou tou vlhkosťou po jarných spŕškach. Jednou z najobľúbenejších jarných topánok sú klasické farmárky, ktorých štýl je módnym evergreenom už po mnoho rokov.