Zaujímavosti

Fitness oblečenie do posilňovne

Cvičením robíme niečo pre svoje zdravie a vďaka uvoľneným endorfínom aj pre svoju myseľ. Dodáva nám lepší pocit, energiu a pomáha nám udržať si pevnú postavu. Tí, ktorí pravidelne cvičia, potrebujú dostatok športového oblečenia. A aké?

 

Najlepšie fitness oblečenie je také, v ktorom sa cítite pohodlne a príjemne. Musí byť pružné, aby umožňovalo rôznorodý a neobmedzený pohyb, a v neposlednom rade by malo byť funkčné a dobre odvádzať pot od tela, čím ho udrží v suchu a pohodlí. Čo všetko sa môže hodiť?

 

Kto cvičí v priestoroch posilňovne, kde je celoročne udržiavaná stála teplota vďaka vykurovaniu alebo klimatizácii, ten si môže ľahko vybrať oblečenie a nemusí sa starať o vonkajšiu teplotu. Pre outdoorových nadšencov, ktorí cvičia vo vonkajších posilňovniach, táto výhoda neplatí, musia sa vždy obliecť podľa aktuálnej vonkajšej teploty.

Do posilňovne chodíme nie len kvôli tomu, aby sme sa cítili lepšie, ale aj lepšie vyzerali. Vyberte si preto kúsok, ktorý vám pristane a bude lichotiť postave, na ktorej tvrdo makáte. Odmeňte sa za dobrý tréning pekným športovým oblečením, ktoré vám pomôže posunúť svoje hranice ešte o kúsok ďalej.

Fitness legíny a šortky

Nie je nič pohodlnejšie, ako ľahučké a príjemné legíny, ktoré umožňujú voľný pohyb pri každom druhu cvičení. V teplejšom období ich skvelo nahradia aj šortky, ktoré ocenia ako dámy tak aj páni. Ďalšou skvelou voľbou pre mužov sú športové tepláky.

Športové podprsenky a crop topy

Bez čoho sa ženy nezaobídu nielen v posilňovni, ale pri akejkoľvek športovej aktivite, sú športové podprsenky. Pevne držia na mieste a cvičenie je vďaka nim podstatne pohodlnejšie. Pri cvičení je tiež praktický funkčný crop top, ktorý je nielen pohodlný na nosenie, ale tiež vďaka nemu vynikne postava, na ktorej ste tvrdo pracovali, tak prečo nie?

Fitness trička a tielka

Voľné či priliehavé tričko? Záleží na vašej preferencii a pocite, obe možnosti sú dobrou voľbou. Môžete si zaobstarať oba typy a meniť ich podľa nálady alebo aktuálneho cvičebného plánu. Každopádne, športových tričiek, tielok a topov predsa nie je nikdy dosť.

Fitness mikiny

V prehnane klimatizovaných miestnostiach alebo v zime je potrebné sa zahriať, aby sa predišlo nepríjemným zraneniam studených svalov. Najlepším pomocníkom sú ľahké a štýlové funkčné mikiny.

Športové doplnky

Pri cvičení sa hodí aj množstvo ďalších doplnkov. Svoje veci si môžete vziať do posilňovne v praktickej športovej taške či batohu, potu v očiach zabráni multifunkčná šatka alebo športová bandana a utrieť pot možete do potítka na zápästie. Ale ani to nenahradí klasický uterák či radšej osušku, ktorú vždy musíte mať v posilňovni so sebou.