Zaujímavosti

Vrstvenie oblečenia je ako puzzle

Vrstvenie oblečenia je ako puzzle: Musí do seba zapadať

Zima sa pomaly blíži a telo si žiada viac vrstiev oblečenia. Niektoré dámy sa možno zdesili, pretože stále u nás prežíva názor, že čím viac vrstiev, tým horšie a neforemne budeme vyzerať. Vrstvenie oblečenia je ale zábava, keď sa budete držať jednoduchých inštrukcií.

Najprv je dôležité si uvedomiť, že je vždy potrebné outfit vybalansovať. Samozrejme sú dni, kedy chcete mať všetko oversize – mikinu,  páperovú bundu  a voľné nohavice. Bohužiaľ tento outfit naozaj pristane len niekomu, a je vhodný maximálne tak na nákup potravín alebo na prechádzku s kamarátkou cez víkend.

Z výkladných skríň na nás však už minimálne rok vykukujú  bavlnené vesty , ktoré dámy často využívajú ako teplú vrstvu na čisto  biele košeľové šaty . Ak ste veľmi zimomrivá, nič nepokazíte termobielizňou, košieľkou a teplými pančuchami. Na vrch potom oblečte elegantný  kabátik či krivák a máte postarané o krásny, pohodlný a predovšetkým hrejivý outfit.

 

Rozhodne nič nepokazíte aj výberom priliehavého roláka, na ktorý oblečiete ešte oversize mikinu či  sveter . Rolák potom môžete vymeniť za košeľu a máte razom outfit, ktorý je vhodný mesta aj na obchodné rokovania. Skombinovať ho môžete s  džínsami , ale napríklad aj s elegantnými nohavicami.

Skrátka ide o to, aby ste vždy vybalansovali časť tela, ktorá bude možno pôsobiť trochu korpulentnejšie s kusom oblečenia, ktorý bude naopak na tele priliehať. Pokiaľ mám tak na sebe  oversize  mikinu a po nej rolák, je dobré na to obliecť upnuté nohavice. Pokiaľ naopak volíte napríklad ľahké priliehavé body, stavte na široké nohavice, pod ktoré si môžete dovoliť teplé pančuchy.

Základy šatníka na vrstvenie sú: termobielizeň, kvalitné pančuchy a balans v kombinácii priliehavých, a naopak vrstvených kúskov.